Capital Counterattack, Montreal Canadiens 4-3

Comments · 65 Views

V hokejové aréně v Bell Center minulou sobotu večer porazili Washington Capitals doma Montreal Canadiens 4:3. Aliaksei Protas a Anthony Mantha skórovali a asistovali, čímž významně přispěli k vítězství Capitals.

Po začátku první čtvrtiny vstřelil gól na levém doskoku Anthony Mantha v Washington Capitals dresy s číslem 39 a dal Capitals první bod. Arber Xhekaj z Canadiens však brzy velkou střelou vyrovnal. Když zápas vstoupil do druhé čtvrtiny, superstar Capitals Alex Ovechkin asistoval T.J. Oshiemu ke vstřelení 300. gólu kariéry v NHL a Capitals se opět ujali vedení.

Kanaďané se však nevzdali a Alex Belzile v závěru druhé čtvrtiny vyrovnal. Do třetí čtvrtiny vstřelil náhradník Sonny Milano gól pro Capitals, aby prolomil patovou situaci. Poté vstřelil další gól Aliaksei Protas a zvýšil skóre na 4-2. Přestože Nick Suzuki z Canadiens později branku vychytal, nebyla šance na předjetí.

Po tomto zápase Capitals ukončili svou předchozí sérii bez vítězství, zatímco Canadiens utrpěli sérii dvou proher. Za zmínku stojí, že v této hře byl přerušen nepřetržitý bodový rekord Alexe Ovečkina, ale i tak výrazně přispěl k vítězství týmu.

Vítězství Capitals přitom také neodmyslitelně patří k úsilí celého týmu. Kromě vynikajících výkonů Aliaksei Protase a Anthonyho Mantha předvedl brankář Darcy Kuemper také 28 zákroků, aby udržel branku čistou. hokejový dres levné Statečně si vedl i Jake Allen z Canadiens, který zaznamenal celkem 30 zákroků.

Při pohledu do budoucnosti budou oba týmy pokračovat v tvrdé práci v NHL a přinášet fanouškům více vzrušujících her a momentů. A tento zápas, ve kterém Washington Capitals porazili Montreal Canadiens, se v této sezóně stane nezapomenutelnou vzpomínkou.