Polsko porazilo Ukrajinu 3:1, ale Milik je kvůli zranění na Euru nejistý

Comments · 76 Views

Polsko v pátek pohodlně zvítězilo 3:1 nad experimentální Ukrajinou a obě strany se připravují na Euro 2024, ale vítězové se budou obávat o stav útočníka Arkadiusze Milika, který předčasně ukončil kariéru kvůli zranění.

Všechny čtyři góly padly v úvodním poločase, Sebastian Walukiewicz ve svém prvním mezinárodním zápase od roku 2020 vsítil svůj první gól za Levné fotbalové dresy Polsko a Piotr Zielinski střelou z dálky zdvojnásobil vedení domácích.

Po půlhodině hry zvýšilo Polsko na 3:0, když se po rohovém kopu prosadil Taras Romanczuk, a tři minuty před přestávkou strhl vedení na stranu hostů Artem Dovbyk.

Ukrajina nasadila úplně jinou základní sestavu než v pondělí, kdy remizovala 0:0 s Německem, a manažer Serhij Rebrov využil příležitosti podívat se před Eurem na co nejvíce hráčů.

Pánske Futbalové Dresy

Polský trenér Michal Probierz nechal brankáře Wojciecha Szczesného a útočníka Roberta Lewandowského, kteří v Německu určitě nastoupí, na lavičce a dal tak šanci zapůsobit třeba Milikovi, ale útočník Juventusu zápas předčasně ukončil.

Milik se ve druhé minutě skácel k zemi a držel se za koleno, odkulhal a nahradil ho debutující Kacper Urbanski, a Milik nyní vypadá nejistě, protože Probierz bude později v pátek jmenovat konečnou sestavu.

Polsko odehraje poslední přípravný zápas před Eurem v pondělí proti Turecku, zatímco Ukrajina zakončí přípravu úterním zápasem proti Moldavsku.

Ukrajina je v Německu ve skupině E společně s Belgií, Slovenskem a Rumunskem, zatímco Polsko se ve skupině D utká s Dětské fotbalové dresy Francie, Nizozemskem a Rakouskem.